Naturalnie Najpiękniejsze Plaże w Bułgarii

0
Bez Kategorii

Planując wakacje w sezonie wakacyjnym, to na jednym z czołowych miejsc powinna znaleźć się Bułgaria, idealna propozycja dla rodzin z dziećmi! Słynnie z najpiękniejszych plaż w Europie. Gwarancja cudownej pogody, krystalicznej wody i złociste plaże, to coś czego szukasz stawiając na mniej aktywny wypoczynek. Klimat podzwrotnikowy kontynentalny sprzyja tym jakże dogodnym warunkom, pamiętajmy, że pomimo upałów jakie panują w Bułgarii, to w miejscowościach nadmorskich ta wysoka temperatura nie jest aż tak mocno odczuwalna, waha się w granicach do 30 stopni Celsjusza. Wartym podkreślenia jest to, że plaże zachwycają nie tylko widokiem, ale przede wszystkim CZYSTOŚCIĄ, kąpieliska z wysokim standardem jakości wody, dostępem do atrakcji i wyposażeniem kąpielisk czyni te miejsca prestiżowymi.

Zatem które kurorty czarnomorskie warto odwiedzić?

ZŁOTE PIASKI ( najpopularniejszy kurort w Bułgarii, położony około 20km na północ od Warny) :

Turyści uwielbiają to miejsce za długą około 3 kilometrową plażę z łagodnym, pozbawionym kamieni zejściem do morza z delikatnym złocistym piaskiem, woda nagrzewa się do 25 stopni. Wyjątkową plażę osłania gęsty las, a ze względu na swoją czystość została odznaczona – BŁĘKITNĄ FLAGĄ. Plaża jest dosyć płytka, więc Wasze pociechy miałyby raj na ziemi. Poza dostępem do morza, zachęcamy do skorzystania z udogodnień takich jak chociażby sporty wodne, jazda konno, a nocą zaszaleć przy muzyce. Można wypożyczyć narty wodne, skutery wodne, motorówki czy rowery wodne bądź korzystać z lekcji nurkowania czy parasailingu.

Zachęcającą atrakcją dla dzieci na pewno będzie ogromny aquapark  (Aquapolis), wyposażone w : wodospady, jacuzzi, zjeżdżalnie osiągające prędkość nawet około 50km/h, fontanny i ściankę wspinaczkową.  Wyróżniona jest strefa nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych i ekstremalna.

Pamiętaj, że jeżeli lubisz się zabawić, to Złote Piaski słyną z życia nocnego. Imprezy w barach i dyskotekach żyją pełnią życia 24h/dobę.

SŁONECZNY BRZEG ( położony w pobliżu 35km od Burgas i lotniska, które się tam znajduje.)

Słoneczny brzeg dla każdego będzie niesamowitym odkryciem, nowoczesny kurort pozwalający dobrze wypocząć i również odznaczona jest Błękitną Flagą. Plaża rozciąga się na 10km długości, wzdłuż plaży usytuowane są hotele, wiele hoteli, także nie ma problemów z noclegiem czy żeby coś dobrego zjeść. Przez całą długość kurortu ciągnie się Promenada, przy której usytuowane są liczne bary i restauracje.

Mniej więcej w połowie kurortu mieści się tor kartingowy, można także skorzystać z krytego lodowiska, co jest dużym zaskoczeniem dla turystów. Jeżeli chcieliby Państwo odpocząć chwilę od swoich pociech można skorzystać z przedszkoli, które posiadają wykwalifikowane opiekunki.

Sam w Sobie Słoneczny Brzeg nie ma do zaoferowania zabytków, ale położony nieopodal Nesebyr już tak. Perła Morza Czarnego, gdzie możesz pocieszyć oko zwiedzając Muzeum archeologiczne, Stary młyn, Cerkiew Archaniołów Michała i Gabriela czy zobaczyć ciekawy Pomnik Św. Mikołaja, a w dzielnicy portowej spróbować lokalnej kuchni

POMORIE (Miasteczko położone w pobliżu około 20km na północ od Burgas, leżące na niewielkim, wąskim i skalistym półwyspie otoczonym z trzech stron wodami Morza Czarnego)

Plaża z widokiem na turkusowe morze.. piękne widoki. Szczególnie polecamy dla miłośników dzikiej fauny, w pobliżu znajdują się stanowiska lęgowe dla ptaków. Plaża sięga około 2km długości i jak najbardziej przystosowana jest do potrzeb turystów.

Jadąc na plażę Pomorie możesz także skorzystać z udogodnień uzdrowiskowych i zażyć kąpieli błotnej w słonym jeziorze Pomorijskim, a jeżeli interesujesz się żeglarstwem, to dobrze trafiłeś żeglowanie i turystyka rybacka, to prężnie rozwijająca się gałąź turystyki w tym miejscu.

PLAŻA W KRANEWIE ( położona około 30km od Warny i 8 km od Złotych Piasków )

Zatoka o ciekawym kształcie podkowy, plaża o 6km długości. Dosyć kameralna porównując do innych plaż w Bułgarii. Na pewno przypadnie do gustu osobom szukającym relaksu, ciszy i spokoju.

Piękna, piaszczysta, szeroka i pełna muszelek plaża, granicząca z plażą w Albenie, nieopodal można skorzystać z plaży nudystów.

Przy muzyce folklorystycznej będziesz miał okazję spróbować bałkańskich specjałów w tamtejszych restauracjach/tawernach.

ŚWIĘTY WŁAS ( miasteczko położone około 35km od Warny , u podnóża południowych Stoków Starej Planiny )

Miasteczko posiada trzy plaże centralną (najszersza i najdłuższa z trzech), południową i trzecią przy porcie jachtowym. Plaże są czyste, płytkie, bez fal i również odznaczone Błękitną Flagą.

Zbocza góry Stara Planina opadają ku morzu tworząc krystaliczne powietrze, wolne od pyłków, które sprzyja turystom chorym na astmę i z chorobami układu oddechowego.  

Pamiętaj żeby skorzystać z rejsu statkiem w Porcie Jachtowym! Niezapomniane widoki, które nie mogą Cię ominąć.

SINEMOREC (miejscowość położona przy granicy z Turcją)

Chcesz odpocząć od turystycznego zgiełku? Idealne miejsce dla Ciebie. Sinemorec jest oddalony od większości miejscowości wybrzeża.

Warto odwiedzić plażę Silistar, główną atrakcją są wysokie fale, także skakanie i nurkowanie, jest satysfakcjonujące.

Głównymi zaletami Sinemorec są nienaruszone, lokalne plaże, klify i zatoki.Musicie odwiedzić podwójną północną plażę przy ujściu rzeki Weleka. Rzeka oddziela słodką wodę od tej słonej morskiej, tworząc coś na kształt mierzei z brzegiem morskim. Zarazem, to najdłuższa plaża w Sinemorec i tutaj można naprawdę odpocząć, nie jest przeludniona.

PAMIĘTAJ co zabrać ze sobą na plażę w Bułgarii :

👉 kremy z filtrami, Bułgaria jest dosyć mocno nasłoneczniona.

👉 kapelusz

👉 buty do wody

👉 i inne przydatne rzeczy według osobistego uznania.

🤗 Chętnie przygotujemy dla Ciebie idealne wakacje 🤗

Napisz do Nas, a My odpowiemy 😊

📧 E-mail: rezerwacje@novotravel.pl

✅ zadzwoń 📞 664 253 166 📞 509 652 916