0
Bez Kategorii

Stała oferta narciarska w Niemczech obejmuje przede wszystkim Alpy Bawarskie położone na południu kraju, gdzie na krajobraz zespalają się tereny od lekkich wzgórz po zaśnieżone szczyty Alp. U podnóża niniejszy gór znajduje się parę kurortów zimowych, które ze sporym powodzeniem prowadzą działalność uzdrowiskową, turystyczną oraz sportową.

Praktyczne informacje

– Waluta – euro (Euro)
– Dokument podróży – dowód osobisty bądź paszport, jeśli pobyt nie przekracza 90 dni. Jeśli pobyt przedłuża się, to osoby przebywające podlegają obowiązkowi meldunkowemu. Jeśli pobyt przekracza 3 miesiące, to należy wystąpić o pozwolenie na pobyt.
– Wiza – nie jest wymagana dla obywateli polskich w ramach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego
– Język urzędowy – język niemiecki,
– Czas – GMT + 1 godzin zimą, GMT + 2 latem
– Elektryczność – 230 V, 50 Hz; Wtyczka: typ C, typ F

– Dojazd – samolotem, pociągiem, samochodem, autobusem
– Religia dominująca – katolicyzm i protestantyzm
– Lot – od godziny do 2 godzin, podróż autokarem około 14-15 godzin
– Lotnisko – we Frankfurcie, w Dreznie, w Heringsdorf, w Monachium, w Lipsk, w Westerland Sylt, w Berlinie, w Bremie, w Saarbrücken, w Düsseldorfie, w Dortmund, w Roztoce, w Hamburgu, w Karlsruhe / Baden-Baden, w Erfurt, w Stuttgart, w Friedrichshafen, w Mannheim, w Kolonii, w Paderborn, w Hanower, w Memmingen Allgäu, w Norymbergi, w Munster 
– Szczepienia – nie są wymagane. 
– Zdrowie – Publiczna opieka zdrowotna jest płatna, jeśli nie posiada się aktualnej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Koszt samej wizyty u lekarza wynosi około ok. 50 euro, z kolei doba szpitalna wynosi od 500 euro
– Ubezpieczenie – zaleca się wykupienie polisy ubezpieczenia zdrowotnego (od pokrycia kosztów hospitalizacji oraz ewentualnego transportu np. do kraju czy z miejsca wypadku do szpitala)
– Prawo jazdy wydane przez polskie władze uprawnia do prowadzenia pojazdu w Niemczech
– Internet – darmowe wifi w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych, kawiarniach, restauracjach, centrach handlowych. Miejsca, gdzie można skorzystać z darmowego z wifi, można wyszukać za pomocą bezpłatnej wiFi Map. Można również skorzystać z internetu mobilnego, wykupując kartę sim operatorów z doładowaniem internetu.
– Jeżeli towary na potrzeby własne nie przekraczają określonych ilości, to można je wwieźć, np.10 l spirytusu, 20 l wyrobów spirytusowych (np. likier, sherry, porto), 90 l wina (w tym tylko 60 l wina musującego) i 110 l piwa oraz do 800 szt. papierosów.
– Numer kierunkowy w Niemczech: +49
– Numer policji: 110,
– Numer straży pożarnej: 112
– Numer alarmowy: 112

– Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w Niemczech

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Niemczech
Lassenstr. 19-21,

14193 Berlin-Grunewald, Niemcy
Numery telefonów:
telefon: + 49 30 22 313 0
faks: + 49 30 22 313 155
e-mail: berlin.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Górskie Kurorty

👉Bad Reichenhall – Miasteczko Bad Reichenhall w Górnej Bawarii ma możliwość pochwalić się bardzo długim obyczajem uzdrowiskowym, dzięki któremu rozwinęła się infrastruktura wypoczynkowo-relaksacyjna przyciągająca kuracjuszy, a także miłośników przepięknych widoków z całej Europy. Kurort otoczony jest ze wszelkich stron górami emanującymi łagodnym, alpejską atmosferą, dlatego jest ochoczo odwiedzany przez osoby ze schorzeniami układu oddechowego. Miejski klimat, pełna spokoju oraz historycznego dostojeństwa, sprzyja spędzaniu czasu w kompleksach termalnych, łaźniach, a także hotelowych SPA oferujących najróżniejsze udogodnienia. Bad Reichenhall jest idealnym miejscem na wyciszenie, nabranie energii, a także odzyskanie wewnętrznej równowagi, szczególnie w uzdrowiskach, a także domach zdrojowych, w których organizm oraz umysł odmładza fantastyczna woda z wysoką zawartością soli i leczniczych minerałów.

👉Bayerisch Gmain Atutem niedużego kurortu położonego przy samej granicy z Austrią jest niedaleka odległość do pełnego atrakcji Salzburga. Chociaż w samej miejscowości nie ma stoków, w promieniu kilkudziesięciu kilometrów znajduje się parę ośrodków narciarskich (np. nartostrady w mini okręgu Berchtesgaden czy trasy w austriackim ośrodku Lofer). Poprzez kameralną atmosferę  oraz wyciszonej bazie noclegowej najlepiej odnajdą się tam miłośnicy spokoju oraz przepięknych widoków.

👉Berchtesgaden W cieniu charakterystycznego bloku Watzmann rozciąga się piękna kraina zwana Berchtesgadener Land, której ośrodek turystyczny jest kurort Berchtesgaden, będący jednocześnie doskonałą bazą wypadową do kilku niewielkich ośrodków narciarskich (Gutshof, Gotschen, Hochschwarzeck, Jenner tudzież Rossfeld) – łącznie około 60 km nartostrad. Dolina Berchtesgaden jest pięknym tłem do uprawiania sportów zimowych, zaś samo miasto zachęca do odwiedzin kilku zabytków. Miasto zachwyca wspaniałą architekturą oraz rewelacyjna bazą noclegową. Historyczny charakter Berchtesgaden bez wątpienia sprzyja wieczornym spacerom ,a także przesiadywaniu w tradycyjnych gospodach reklamujących się regionalnym menu. W wolnej chwili zawsze powinno się wstąpić do muzeum zlokalizowanego w zamku królewskim, wybrać się do kopalni soli bądź też sfotografować przepięknie oświetlony rynek. Obok narciarstwa zjazdowego wiodącym sportem zimowym jest saneczkarstwo, chociaż zaglądają tam również fani snowboardu oraz bobslejów.

👉Inzell Pomiędzy Salzburgiem, Berchtesgaden i jeziorem Chiemsee położony znajduje się przeuroczy kurort, w którym bycie aktywnym jest codziennością bez względu na wiek. Inzell upewnia bowiem nie tylko krystalicznie czyste jeziora, a także malownicze góry, ale także dostęp do obiektów sportowych aktywnych przez cały rok. Prócz tego miasto reklamuje się interesującymi trasami do uprawiania narciarstwa biegowego oraz trasami wędrownymi, chętnie odwiedzanymi przez miłośników długich marszów na rakietach śnieżnych. Bawarski czar miejscowości podkreślają dodatkowo domostwa agroturystyczne zapraszające swoich gości rodzinną atmosferą oraz niewielkie hotele urządzone w tradycyjnym stylu.

👉Ramsau Atutem niedużego kurortu jest położenie w parku narodowym Berchtesgaden, którego okolica zdominowana jest charakterystycznym masywem Watzmann, a także boskim jeziorem Konigsee położonym wśród alpejskich szczytów. Ramsau wyjątkowego czaru nabiera zimą, kiedy w oddali wznoszą się zaśnieżone szczyty wysokich gór, a na trasach biegowych i trasach przystosowanych do wędrówek na rakietach śnieżnych można spotkać zwiedzających zafascynowanych alpejską naturą.

👉Reit im Winkl Teren prześlicznego kurortu Reit im Winkl zawsze jest dobrze nasłoneczniona, zagwarantuje w sezonie grubą pokrywę śnieżną oraz całkiem przyzwoity zbiór tras narciarskich w niemiecko-austriackim ośrodku Winklmoos-Steinplatte (łącznie około 50 km nartostrad). Same miasteczko cieszy się wśród zwiedzających sporą popularnością ze względu na świetną bazę noclegową, a także wyjątkowy urok zafundowany przez tradycyjną zabudowę.

Regionalna kuchnia 

Kartoffelsuppe – kartoflana zupa

Gulaschsuppe – zupa gulaszowa

Soljanca – ostra zupa z kiełbaską

Nordseekrabben – surowe lub pieczone kraby 

Königsberger klopse lub Soßklopse – Klopsy po królewiecku z cielęcego mięsa podawane z sosem śmietanowo-kaparowym

Labskaus – mięsne danie z wołowiny, ziemniaków, buraków i cebuli

Maultaschen – kwadratowe pierogi z ciasta makaronowego z nadzieniem mięsnym

Currywurst – pieczona kiełbaska z curry podawana z frytkami bądź pszenną bułką

Weisswurst – biała kiełbaska podawana ze słodką musztardą

Frankfurterki – wieprzowe kiełbaski podawane z czarnym chlebem bądź z ziemniaczaną sałatką

Precle – tradycyjny bawarski wypiek na bazie drożdży i mąki pszennej

Kartoffelsalat – ziemniaczana sałatka

Welfenspeise – dwuwarstwowy deser z waniliowego kremu mlecznego i kremu winnego

Pierniki akwizgrańskie Aachener Printen – miodowe ciasto z posypanymi orzechami, migdałami lub wiśniami

🤗 Chętnie przygotujemy dla Ciebie idealne wakacje 🤗

Napisz do Nas, a My odpowiemy 😊

📧 E-mail: rezerwacje@novotravel.pl

✅ zadzwoń 📞 664 253 166 📞 509 652 916

Leave a Comment